19
Jūn
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 12.b klase ar Latvijas skolas somu pēdējā kopīgajā klases ekskursijā iepazīst Cēsis
Biruta Īsā saite

Skolas Soma 23 12B 01

 Vairāk mirkļus skatīt adresē 
/ej-uz/28089

Mēs visi traucamies dzīves ceļā ar skatu nākotnē, kamēr vien griežas pasaule!... Šī gada 16. jūnijā mēs, 12.b klases skolēni, devāmies pēdējā ekskursijā, lai izbaudītu Cēsu skaisto arhitektūru un vidi.

Šī ceļojuma audzināšanas vadlīnijas un vērtības bija mīlestība pret kultūru mums apkārt, patriotisms, saliedētība, zināšanu gūšana par Latvijas vēsturi.

Cēsis ir ievērojamas ne tikai ar alu un pilsdrupām, kurā uzturējās mestrs, bruņinieki un kalpi, bet arī ar Latvijas karoga pirmsākumu meklējumiem, kas pēc viedo vēsturnieku viedokļa parādījies savā pirmsākuma izskatā 1279. gadā.

Mācoties imitēt viduslaiku manieres, izbaudījām dažādas bruņinieku aktivitātes, kas palīdzēja trenēt prasmi izprast agrākos laikos dzīvojošo cilvēku vērtības, kā, piemēram, izdzīvošana, jo ar simplicitām, gandrīz bez tiesībām un bez sagatavotības gāja bojā daudz bruņinieku.

Vērtīgs aplūkojamu bagātību kopums ir novērojams arī ārpus pils drupu mūriem – pilsētā, kurā gandrīz katra ēka, piemineklis un parks ir kļuvuši par vietējās kultūras apskates un informācijas objektiem, par kuru nozīmi izskaidroja mums gides.

Ekskursijā iekļāvām arī sportiskāku aktivitāti, kā Zeit tīklus, jo mūsos valdīja spars un vēlme iztrakoties, atceroties bērnības enerģiju, no kā nāksies pēc neilga laika jau arī atvadīties, lai drīz veiksmīgi veiktu imatrikulāciju un kļūtu par daļu no studentu pasaules un pieaugušo dzīves.

Klasesbiedru iespaidi:

Solveiga Lavrane dalās iespaidos par pavadīto laiku: “Ekskursija ar gidu pa Cēsu pilsdrupām bija gan izklaidējoša, gan pamācoša. Zeit tīklos kopīgi jautri pavadījām laiku un atpūtāmies. Ekskursija bija rūgti salda, jo jaukajos brīžos atcerējāmies, ka šī būs pēdējā reize, kad visi kopā varēsim šādi pavadīt laiku."

Arī Roberts Ābols dalās iespaidos par piedzīvoto ekskursiju: “Šī bija mūsu pēdējā ekskursija, un tā man šķita interesanta. Sākot ar Cēsīm un beidzot ar Zeit tīkliem, bija daudz ko apskatīt! Un, neskatoties uz karstumu, ekskursija bija veiksmīga."

Raivita Strumpe atzīst, ka "klases pēdējā ekskursija bija ļoti pieticīga, taču tā bija ļoti interesanta. Tā kā tā bija pirmā reize, kad Cēsis apskatīju nevis caurbraucot, bet reālā ekskursijā, uzzināt daudz valstij nozīmīgu notikumu tieši Cēsīs bija ļoti interesanti. Šajā ekskursijā tiešām varēja just klases saliedētību un draudzību starp mums visiem, un bija ļoti žēl apzināties, ka šī ir pēdējā reize, kad mēs kopīgi devāmies aplūkot skaistās Latvijas pilsētas."

Diāna Mierture dalās ar iespaidiem par ekskursiju: "Šī ekskursija bija viena no interesantākajām iespējām izjust to, kā darbotos laika mašīna, ja tāda būtu. Stāstos par Cēsīm un tās pili atjautīgās gides mūs iepazīstināja ar Cēsu pilsētas izveidi un cilvēku dzīvi pilī, sākot ar 13. gadsimtu. Katram bija iespēja iekāpt bruņinieka, mestra vai kalpa kurpēs un kaut pāris stundas gremdēties noslēpumainajā pils dzīvē. Pēc tam ar laika mašīnu nolēmām atgriezties savā bērnībā, jo Zeit tīklu parkā kārtīgi iešūpojām visus tīklus (un varbūt arī kokus), uzspēlējam dažādas spēles ar klasesbiedriem un bezrūpīgā jautrībā pavadījām laiku. Man šī ceļošana laikā ļoti patika, un, tā kā esmu viduslaiku entuziaste, Cēsu pili vēlreiz noteikti apmeklēšu!"

Pēdējā ekskursija vidusskolā tiešām izdevās un apmierināja katru no mums, bet laika apstākļi nodrošināja iedegumu tieši pirms izlaiduma…cik parocīgi un jauki! 

Lielu paldies sakām “Latvijas Skolas somas” nodrošinātājiem, gidiem un klases audzinātājai Ritai Meža-Eriņai par pavadīto laiku!

Apkopoja Artūrs Bārbals