10
Dec
Noskaidroti „Ģimnāzists un Ģimnāziste 2014”
Biruta Īsā saite

5.decembra vakars tika aizvadīts patīkamā satraukumā, jo Jēkabpils Valsts ģimnāzijas Aktu zālē pulcējās prāvs skatītāju pulks, lai vērotu ikgadējā konkursa „Ģimnāzists un Ģimnāziste” norisi.

Konkursantu un organizatoru radošumam mijiedarbojoties, kā šīgada tēma bija izvēlēta māksla un gadalaiki. Pasākumu vadītāju tēlos (mākslinieks, kas iepazīstina ar savu daiļradi, un preses pārstāves – intervētājas) veiksmīgi iejutās Artis Miglāns, Elva Poriete un Lelde Vasile. Katrs no četriem dalībnieku pāriem veidoja mājas darbu, attēlojot kādu epizodi saistībā ar konkrēto gadalaiku. Konkurss ļāva dalībniekiem pārbaudīt savas spējas dažādos uzdevumos – bija jātiek galā ar sporta pārbaudījumiem, jāatbild uz erudīcijas jautājumiem, jāpārvar bailes runāt publikas priekšā, kā arī neiztika bez kopīgi veidotā popūrija. Šī gada organizatori pasākumā bija ieviesuši dažas novitātes – etīdi tradicionālās dejas vietā, muzikālo uzdevumu „Skolotāji dungo”, kā arī katram pārim bija jāizveido video, kas apliecināja, ka konkursantiem piemīt ģimnāzistam nepieciešamās īpašības un prasmes – drosme, izturība, iesaistīšanās avantūrās, radošums un labestība.

Ģimnāzistus vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija JVĢ ķīmijas skolotāja Sandra Turkupole, JVĢ matemātikas skolotāja un deju kolektīvu vadītāja Ingrīda Feldmane, „Swedbank” Jēkabpils filiāles pārstāve Laura Ziemele, vecāku pārstāvis Nauris Vaiders, pagājušā gada ģimnāzists un ģimnāziste – Emīls Volgasts un Elīna Aļeiņikova, kā arī ilggadēja šī konkursa koordinatore, JVĢ direktora vietniece Dace Druveniece. Žūrija vērtēja konkursa dalībniekus un piešķīra nominācijas, taču viņi nebija vienīgie vērtētāji – savu simpātiju izvēlējās arī skatītāji un JVĢ skolotāji.

Rezultāti ir šādi – titulu „Ģimnāzists 2014” ieguva Kārlis Klišāns, bet par „Ģimnāzisti 2014” tika kronēta Marita Stradiņa, kas izpelnījās arī publikas mīlestību un ieguva „Skatītāju simpātijas” titulu, savukārt viņas pārinieks Matīss Vasilis arī nopelnīja titulu „Skatītāju simpātija”. Aiga Kalniņa ieguva titulu „Elegance”, Evelīna Elksnīte – „Harisma”, Renāts Strods – „Atraktivitāte”. Tituls „Šarms” tika piešķirts Zanei Bērziņai un Dāvim Gorjačko. Skolotāji, izvērtējot saskarsmi ar dalībniekiem ikdienā, viņu attieksmi pret mācībām un citām skolas aktivitātēm, izvēlējās atbilstošākos titula „Skolotāju simpātija” ieguvējus. Skolotāju balvu ieguva Evelīna Elksnīte un Kārlis Klišāns.

„Ģimnāzists 2014” Kārlis Klišāns piedalīties konkursā izlēma stundu pirms atlases, taču savu spontāno lēmumu nenožēlo. „Esmu gandarīts par rezultātu. Uzskatu, ka šāda pieredze bija vērtīga, dalība konkursā palīdz analizēt sevi, līdz ar to augt kā personībai un nezaudēt motivāciju attīstīties arī turpmāk.”

Bez mīlošu vecāku atbalsta un līdzi jušanas nekādi neiztikt, tāpēc vaicājām Maritas mammai, kādas ir viņas domas un emocijas pēc pasākuma. Everita Stradiņa teic: „Priecājos no visas sirds par savu meitu Maritu, jo viņai šo divu titulu – „Ģimnāziste” un „Skatītāju simpātija” - iegūšana paliks kā viens no spilgtākajiem un emocijām bagātākajiem notikumiem viņas dzīvē. Mēs tik labi zinām, ka nekas jau nenākas viegli. Katram darbam jāpieliek sava doma, sava varēšana un gribēšana. Esmu gandarīta par Maritas paveikto, par atbildību un attieksmi, gatavojoties šim konkursam. Vēlos pateikties visiem labajiem cilvēkiem, kas arī pielika savu palīdzīgo roku, lai viss izdotos. Paldies konkursa rīkotājiem par sagādātajām emocijām! Lai izdodas arī turpmāk!”
Mēs, organizatori, lielu paldies vēlamies teikt mūsu ikgadējiem atbalstītājiem „Swedbank” Jēkabpils filiālei, „Citrus SPA” un personīgi Zigmāram Lācim, Solvitai Podniecei par gardo kūku, Zaigai Birstei par afišas izveidi, JVĢ skolotājiem par atsaucību, filmējoties muzikālajā uzdevumā, kā arī skolotājai Dacei Druveniecei par atbalstu organizēšanā. Un, protams, vislielākās pateicības dalībniekiem, kas uzdrošinājās piedalīties un parādīt sevi!

„Ģ&Ģ 2014” dalībnieku un organizatoru vārdā, Marija Vaidere, 12.c

Pasākuma mirkļi šeit