Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
22
Mai
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 9.c mācās arī Krustpils pilī
ivetao Īsā saite

2023. gada 20. maijs devītajiem bija pēdējā mācību diena. Un mācīties iespējams ne tikai skolā. 9.c klase latviešu valodas, literatūras un vēstures stundas pavadīja Krustpils pilī, kur atrodas arī Jēkabpils Vēstures muzejs. Gides lomā iejutās muzeja direktore Inese Berķe. Kopš 1996. gada Krustpils pilī atrodas Jēkabpils Vēstures muzejs, apsaimniekojot  un atjaunojot pili. Krustpils pils ir valsts nozīmes arhitektūras un arheoloģijas piemineklis. 

Mums tika stāstītas teikas, leģendas par pils tapšanu, kuras laikā nācies sacensties ar pašu Velnu, un, lai uzvarētu, esot bijis jāiemūrē strādnieks pils tornī. Tāpat dzirdējām seno nostāstu par Brūno dāmu. Cerējām viņu satikt, tomēr tas mums neizdevās, jo šoreiz pils telpās un gaiteņos čalojām paši. 

9 C Pils1 9 C Pils 9 C Pils2

Interesanta šķita dažādiem vēstures laikmetiem, notikumiem un personībām veltītā ekspozīcija. Nelaidām garām iespēju izbaudīt ceļošanu gaisa balonā, tagad zinām, kāpēc viena no ielām nosaukta P. Skaubīša vārdā. Pētījām V. Orehova lilijas, Ā. Elksnes dzejoļu grāmatas un R. Nitiša sacīkšu auto. Nokāpām pils pagrabā, uzkāpām tornī un iemūžinājām sevi klases un grupas fotogrāfijās.  

Šī diena paliks atmiņā ar mazliet noslēpumainajām pils telpām, spilgto saules gaismu pils pagalmā, skaisto skatu uz pilsētu no torņa augstumiem, atziņu, ka Jēkabpilij  ir  ko rādīt pilsētas viesiem. Un, protams, 9.c klases skolēnu dzirkstošo prieku. Iesakām meklēt iespēju mācību stundām pilsētā un tās apkārtnē, jo, iespējams, kāds jau pēc 9. klases dosies uz citu mācību iestādi. Un piederību savai pilsētai veido arī tās pagātnes un šodienas izzināšana.

Pavadījām lielisku dienas daļu kopā ar klasi un dienas otrajā pusē devāmies uz 8. klašu organizēto svētku brīdi, ko sauc par Pēdējā zvana svētkiem. Paldies direktoram V. Vizulim par apliecinājumu statusa maiņai – no pusaudžiem iekļuvām jauniešu kārtā. Paldies direktora vietniecei Ritai Kļaviņai par lieliskiem vēlējumiem. Paldies 8. klašu skolēniem par muzikālajiem sveicieniem un pasākuma vadīšanu, kā arī 8. klašu audzinātājām par vitaminizēto sveicienu 9. klašu audzinātājām.

Nobeigumā katra klase devās uz pēdējo klases stundu. Pārliecinājāmies, ka būs žēl šķirties, lai arī pieredzētas gan baltas, gan nebaltas dienas. Iesaistījāmies spēlē “Saku paldies tev”, meklējot vissirsnīgākos, visprecīzākos, visīstākos vārdus savam klasesbiedram, tad tos publiskojot un uzdāvinot, daudz atklājām arī par sevi. Mēs protam pateikt paldies!

Paldies, 9.c klase, par kopā pavadīto laiku, iegūto pieredzi, izaugsmes stundām un reizēm arī mirkļu mokām. Paldies, ka esat atvērti jaunai pieredzei, vienlaikus saglabājot vietu sirdī 9.c klases kolektīvam!

Dienas iespaidus apkopoja 9.c klases audzinātāja Inga Ermansone