Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
26
Mai
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 8.c klase dodas pavasara ekskursijā uz Rīgu
ivetao Īsā saite

Maija vidū 8.c klases skolēni devās savā pavasara ekskursijā uz Rīgu. Vispirms apmeklējām pavisam nesen, 22. aprīlī, atklāto "Futurimo Rīga", kas ir Rīgas Tehniskās universitātes zinātkāres centrs, kurā apmeklētāji var uzzināt, kā darbojas pasaule, kādi ir dabaszinātņu likumi un kā inženierzinātnes un tehnoloģijas jau tagad un nākotnē uzlabos cilvēku dzīvi. Centra mērķis ir rosināt bērnu interesi par inženierzinātnēm, dodot iespēju ar tām saistīt savu nākotnes profesiju.

8 C Riga 2 8 C Riga 8 C Riga 1 8 C Riga 3

Zinātnes centrā apmeklējām 3 ekspozīciju zāles, kurās varēja iepazīt dabaszinātnes, interaktīvi darbojoties un izmēģinot dažādus aizraujošus eksponātus. Tie bija par nākotnes pilsētas tehnoloģijām, inženierzinātnēm un palīdzēja iepazīt fizikas likumus.

"Futurimo Rīga" zinātnes šovu telpā mums bija fantastiska iespēja skatīties izzinošus, interesantus eksperimentus un pašiem  piedalīties zinātnes šovā, kur tika veikti dažādi eksperimenti ar pārsteidzošiem šova elementiem. Šova eksperimenta laikā ieguvām saldējumu, kuru paši varējām apēst, un tas garšoja lieliski!

8 C Riga 4 8 C Riga 5  

Pēc tam mēs devāmies uz Apollo kino, lai noskatītos tās dienas aktuālāko pirmizrādi  filmai “Ātrs un bez žēlastības 10” īpašā Vintage kinozālē.  Filmas notikumi risinājās dažādās vietās: no Losandželosas līdz Romai, no Brazīlijas līdz Londonai un no Portugāles līdz Antarktīdai. Lai arī filma sevī iekļāva asa sižeta un mistikas elementus, tās centrālā tēma bija ģimene un tās savstarpējās saites, atbildība, izpalīdzība.

Skolēnu iespaidi un atziņas:

Šajā dienā mēs bijām zinātnes centrā, kur mums parādīja vairākus trikus, kā strādā fizika un ķīmija. Bija interesanti un pat diezgan jautri, it īpaši istabā, kur varēja bļaut un nomērīt savas balss skaļumu. Man ļoti patika filma un mūsu klases mājup brauciens ar autobusu. (Kristers)

Šī ekskursija bija interesanta. No sākuma mēs aizbraucām uz RTU zinātnes centru “Futurimo”. Šajā centrā man vislabāk patika telpa, kur mērīja skaņu dB, es tur varēju nokliegt 130 dB, kas skaitās ļoti skaļi – kā reaktīvās lidmašīnas dzinējs.(Marta)

Pēc filmas devāmies mājās, un man ne tikai patika vietas, kur mēs bijām, bet arī pavadītais laiks autobusā. Manuprāt, klase ir saliedētāka, kad visi varam darīt to, ko izbaudām. (Evelīna)

Laiks, kas pavadīts kopā saturīgi, gan pilnveido, gan satuvina.    

audzinātāja Dace Seglēre