Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
6
Jūn
10.b līgani ielaivo vasarā…
Biruta Īsā saite
10B Laivo 02
vairāk mirkļus
var aplūkot saitē:
 /ej-uz/51256

Dienu pirms liecību saņemšanas, proti, 30.maiju jeb Sporta un tūrisma dienu, mēs, 10.b klase un audzinātāja Dace Druveniece, nolēmām pavadīt patiesi sportiskā un aktīvā gaisotnē!

Jau martā vecāku sapulcē audzinātāja ieminējās, ka maijā  varbūt  varētu doties laivu braucienā… Tad tas vēl šķita tālu.
Tuvojoties gada izskaņai, uz jautājumu “laivojam?” atskanēja skaļš – “laivojam!”.

No vecākajiem skolasbiedriem bija dzirdēts par atpūtas vietu Daugmales. Taču tie paši skolasbiedri pavēstīja, ka 30.maijā nekas ar laivošanu mums nesanāks, jo laivu īpašniekiem kādam no ģimenes esot izlaidums, tāpēc – nekā…

Taču mēs tik viegli nepadodamies! Klases vecākā Kate un allaž optimistiskā Lauma, audzinātājas iedrošinātas un atbalstītas, nolēma tomēr zvanīt un izmēģināt savu laimi! Sarunu uzslēdzam uz skaļo, runājam visas! Un – izdodas! Saimniece saka – aizņemti gan esot, bet kaut ko izdomās! Un ieraksta mūs savā laivotgribētāju kalendārā. Mums veicas!!!

Pēdējā klases stundā apsprieduši visus drošības jautājumus, izveidojuši līdzņemamo mantu sarakstu un atbildīgos, mazliet izplūkušies par to, ko ņemt līdzi piknikam, un beigās par visu vienojušies, esam gatavi piedzīvojumam!

30.maija rītā pulcējamies autoostā, lai ar autobusu, kas plkst. 9.00 dodas uz Līvāniem, brauktu līdz Trepei, tad paietu gabaliņu līdz Daugmalēm, kur mūs jau gaida!

Ātri saliekam mantas ūdensnecaurlaidīgajās somās, peldu vestes mugurā, un stumjam laivas ūdenī! Mūsu piedzīvojums sākas! Daži ir vadījuši laivu, dažiem (daudziem!) tā ir pirmā reize. Daugava ir rāma, bet viltīga. Laivas gan ļaujas sevi stūrēt, gan brīžiem griežas, kur plastmasas deguns rāda, vai arī velk pa labi vai kreisi – kā nu kuram laivotāju pārim.:) Daži labu brīdi griežas uz riņķi, šķiet, ka laiva nemaz negrib klausīt… Bet, kā tautas gudrība vēsta, – darbs dara darītāju! Ar laiku māksla ir rokā, un traucamies pa Daugavas platajiem ūdeņiem dziedādami, cits citu panākdami, pat apdzīdami. Sajūta lieliska! Ik pa laikam pārskaitām laivas – vai visi esam? Esam visi!

Tad Kate ar Beāti vada mūs visus uz nelielu smilšainu saliņu. Piestājam, traušamies laukā, izvelkam krastā laivas, – ka neaizpeld! Iestiprināmies, iezieķējamies ar salas krēmu (klases uz vietas tapušais žargons, domāts – saules krēmu) un peldamies gan saules staros, gan ūdenī. Burvīgi, debešķīgi, lieliski!!!

Smejamies, jokojamies, skolotāja izstāsta smieklīgu anekdoti. Meitenes lec “bombočkā” ūdenī. Valda burvīga atmosfēra un noskaņa.

Labu brīdi vaļojušies, kāpjam atkal laivās, lai pievarētu atlikušos kilometrus. Brauksim līdz Krustpilij, ieradīsimies pilsētā, pabraucot zem Daugavas tilta. Ir dīvaina sajūta tuvoties tiltam – zinām taču, cik liela, plata izskatās Daugava no tilta! Un tagad tajā esam mēs – kā mazas skudras rieksta čaulā. Gabaliņu pirms tilta nostājamies ar laivām taisnā līnijā – mums izdodas! Dambja remontdarbu strādnieki no ekskavatora mums draudzīgi uztaurē. Jauki! Tagad uz priekšu! Droši tikt garām tilta balstiem!.. Uh… Izdodas! Piestājam krastā, izvelkam laivas, un sāk krist pirmās lietus piles… Kā veldzējoša balva par kopīgi paveikto un piedzīvoto. Pirmie 15 ūdens kilometri un Daugavā pavadītas piecas stundas – mūsu kopīgajā klases "ūdeņu" kontā!.. Būs vēl. Mēs varam!

Iespaidi:

Patika brīvības, piedzīvojuma un vasaras sajūta uz ūdens. Pilna kontrole, esot savā laivā. Laiks ar draugiem, pikniku un saules stariem. Sajutu kopības un saliedēšanās sajūtu. Bijām šogad vienā laivā ne tikai mācībās, bet arī Daugavā. (Lauma)

Man ļoti iepatikās laivošana, kaut gan piedzīvojuma galā biju viscaur slapja. Šī bija mana pirmā laivošanas reize, un man bija prieks, ka varēju to piedzīvot ar klasi. Tas ļoti saliedēja mani un pārējos, jo šeit ir vajadzīgs komandas spēks! Labprāt laivotu vēlreiz gan ar klasi, gan ar ģimeni! (Zane)

Mūs lutināja labie laikapstākļi, varējām gan nosauļoties, gan brīžiem atvilkt elpu no saules stariem. Laivošanas gaitā gan smējāmies, gan dziedājām. Lai atvilktu elpu un atpūtinātu rokas, piestājām vienā no Daugavas saliņām ieturēt pikniku un nopeldēties. Saliņa bija ļoti skaista. Visi varējām labi nopeldēties, un saliņas pludmales smiltīs ieturēt maltīti. Visi pēc laivošanas atgriezāmies smaidīgi un apmierināti par braucienu. Labprāt nākamajā mācību gadā vēl dotos laivot – garāku gabalu un arī pa citām upēm. (Kate)

Laivoju pirmo reizi… Sākumā man bija nedaudz bail par to, kā tas būs. Tomēr, kad mēs iesēdāmies laivā, visas bailes pazuda, un viss, kas atlika, bija airēt tikai uz priekšu! Laivošana bija lielisks veids, kā iepazīt klasesbiedrus un saliedēties! Noteikti visiem iesaku kaut vienu reizi dzīvē palaivot! (Līga)

Iesakām arī jums izmantot atpūtas vietas Daugmales piedāvājumu! Ar atsaucīgajiem īpašniekiem visu sarunāsiet! Iespējams laivot ne tikai pa plašo Daugavu, bet arī pa mazākām upītēm. Info: https://www.daugmales.lv/

Daugmaļu saimniece atzina, ka viņiem patīkot sadarboties ar Jēkabpils Valsts ģimnāzijas jauniešiem – jaunieši esot droši, bet skolotājas drosmīgas. Un viss vienmēr izdodas labi.

Jāpiekrīt!

Paldies manai klasei par kopīgo piedzīvojumu!

audzinātāja Dace Druveniece