3
Jūn
Iepazīt un pieradināt mālu ar “Latvijas skolas somu”
Biruta Īsā saite
9D Skolassoma 01
vairāk mirkļus var aplūkot saitē: /ej-uz/51236

Maija izskaņā mēs – 9.d klase un audzinātāja Anita Vanaga – devāmies uz keramikas nodarbību Spuņģēnos. Lai gan sākotnējais plāns bija izbaudīt dabu, gājienu un kopā būšanu ceļā, to nācās mainīt, jo karstais laiks un laika trūkums mums lika darboties operatīvi, lai laikā nokļūtu keramikas darbnīcā. Par to sakām paldies mūsu vecākiem, kuri bija gatavi lēkt mašīnās un aizvest mūs uz nodarbību.

Nodarbība sākās ar iepazīšanos un darbnīcas apskati, māla trauku izgatavošanas procesu un iekārtu apskati, kā arī sarunu par mālu, hobija pārvēršanu darbā, algotu darbu un pašam savu rūpalu, pārdomām par dzīvi.

Tad dodamies pļavā, kur katrs saplūca zālītes, kas pašam patīk un kas tiks izmantotas sava darba radīšanai.

Senā un vēsturiskā klētī katrs mīcīja savu māla piku, veidoja formu un lika savāktos augus kompozīcijā. Izrādās, ka darbs ar mālu nav nemaz tik viegls. Grūtības izrullēt vienmērīgi biezu pamatu, piedot sev tīkamu formu un izkārtot kompozīciju, nogludināt malas – tas viss prasa zināmas iemaņas un māla izjūtu. Kāds ar pirmo reizi, bet kāds tikai ar trešo reizi paveica savu darbu.

Pēc labi padarīta darba kopīgi apēdām svētku kliņģeri, uzspēlējam klavieres un atpūtāmies pirms ceļa mājup.

Mūsu darbi gan palika Spuņģēnu klētī – apžūt, gaidot glazēšanu un apdedzināšanu. Pēc pāris nedēļām mūs sagaidīs pašu rokam radīts pārsteigums – dāvana vecākiem.

Paldies keramiķei Daigai Reiņikovai par interesantajām sarunām, noskaņu un atvērtību un Latvijas Skolas somai par doto iespēju!