21
Okt
Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas komanda uzsāk darbu
ivetao Īsā saite

2021./2022.m.g. Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas kopā ar Eiropas Savienības (ES) un valsts amatpersonām, kā arī jomas ekspertiem turpina pētīt parlamentārās demokrātijas tēmas cikla otrā gada programmu - pilsoniskums.

Šī gada mērķis ir izpētīt indivīda un kopienas iesaisti lēmumu pieņemšanā un pilsoniskās sabiedrības nozīmi. Arī mūsu skolas komandas dalībnieki – Evelīna Pavloviča 10.c, Rihards Gailums 10.c, Elīza Koļesinska 11.b, Diāna Mierture 11.b, Rūdolfs Modniks 12.a, skolotājs Kārlis Klišāns un direktora vietniece Dace Druveniece – ir iesaistījušies.

13. oktobrī attālināti notika pirmais šī mācību gada reģionālais seminārs, kurā piedalījās EP Vēstnieku skolas no Vidzemes un Zemgales un lielākās politiskās grupas - Eiropas Tautas partijas – deputāte Inese Vaidere. Reģionālie semināri ir iespēja skolēniem kopā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem apspriest ES un EP aktualitātes un sev nozīmīgus jautājumus, kā arī izzināt parlamentāro demokrātiju. Deputāte mūs iepazīstināja ar savu dzīves stāstu, savu ceļu līdz Eiropas Parlamentam un pastāstīja par Eiropas Savienības aktualitātēm.

Epvs 1 Epvs 2 Epvs 3

Turpinājumā programmas eksperte, politoloģe Žaneta Ozoliņa skaidroja šī gada parlamentārās demokrātijas izzināšanas cikla mērķi un uzdevumus, kas veltīti pilsoniskās sabiedrības tematam. Skolotāji apsprieda personīgo pieredzi par pilsoniskuma veidošanu un attīstību skolās, savukārt skolēni paralēli piedalījās tiešsaistes simulācijas spēlē “Īsteno savu ideju!”, kur diskutēja par pilsoniskuma idejām, problēmām un to risinājumiem.

Seminārs bija vērtīgs un noderīgs, jo dalībniekiem radās dziļāka izpratne par šī mācību gada programmas uzdevumiem un aktualitātēm Eiropas Savienībā. Pārdomas rosinošākās atziņas: “Pilsoniskums nav tikai teorija. Pilsoniskums ir attiecības starp pilsoni un valsti. Tā ir mūsu atbildība par lēmumu pieņemšanu un kontroli.”

Diāna Mierture, 11.b