Mai
9. maijs – Eiropas diena

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolnieces Anete un Arita iepazīst Eiroparlamentu

Ed 4   13. aprīlī bijām liecinieki, kā 11.b klases skolniece Arita Nijazi kopā ar “Prakses kalves” komandu piedalījās viktorīnā  “Gudrāks ar deputātu” un balvā guva braucienu uz Eiroparlamentu. Brauciens notika aprīļa beigās. Taču šajā braucienā mūsu skolu pārstāvēja ne tikai Arita, bet arī 8.b klases skolniece Anete Gogule.

Vaicāta, kā viņa tikusi pie šādas iespējas, Anete stāsta:

“Es pagājušā gada aprīlī piedalījos “Demokrātijas nedēļas” rīkotajā eseju konkursā “Ko es darītu 16. maija rītā?”.  Vajadzēja iejusties reāla tā laika cilvēka sajūtās rītā pēc 1934. gada 15. maija Kārļa Ulmaņa apvērsuma un aprakstīt,  kā tu būtu viņa vietā rīkojies. Es iejutos pašā apvērsuma veicējā – K. Ulmanī. Mana eseja pelnīja atzinību,  un balvā bija iespēja doties braucienā uz Briseli, apmeklēt Eiroparlamentu un satikt eiroparlamentārieti - Ivaru Ījabu. Tā kā brauciens varēja notikt tikai tagad -  pēc daudzu ierobežojumu atcelšanas -, tā nu sagadījās, ka braucām kopā ar Aritu.

Šo braucienu es izbaudīju! Bija interesantas diskusijas gan ar citiem jauniešiem, gan ar Ivaru Ījabu, bija lieliska iespēja redzēt I. Ījaba biroju un sēžu zāli kā arī “Baltijas ceļa” koridoru (ES parlamenta viens no galvenajiem koridoriem, kas nosaukts par godu Baltijas ceļam; tur arī ir piemiņas plāksne) un arī citas īpašas vietas, kur kurš katrs nemaz nevar tikt.

Briselē apskatīju arī vairākus muzejus un pilsētas pamatapskates vietas - Atomu, Lielo laukumu, Mont des Arts… Kopumā viss bija brīnišķīgi!”

Ed 1 Ed 2 Ed 3 Ed 5 Ed 6

Abas meitenes ir priecīgas par gūto lielisko pieredzi un pārējiem novēl uzdrīkstēties piedalīties konkursos. Kāds tajos taču vienmēr uzvar!... Ja jau viņas varēja, kāpēc arī ne tu?

direktora vietniece Dace Druveniece