18
Mai
11.b iepazīst Jēkabpils Galveno bibliotēku un vietējās kopienas
ivetao Īsā saite
11 B 4  

Pagājušā un šī mācību gada laikā 11.b klase izmantojusi Jēkabpils Galvenās bibliotēkas piedāvājumu – apmeklēt informatīvas nodarbības.

Pirmā nodarbība, kurā piedalījāmies, bija par Jēkabpils Galvenās bibliotēkas(JGB) e-resursiem. Apguvām pamatiemaņas informācijas meklēšanā kopkatalogā, datubāzēs un citos resursos, lai to varētu izmantot mācībās un arī ikdienā. Piemēram, iepazinām vietnes letonika.lv, 3td.lv, leta.lv, openresearchlibrary.org u.c., kā arī pašas bibliotēkas mājaslapu jgb.lv. Domājam, ka bija vērtīgi uzzināt par dažādiem e-resursiem, kuros varam atrast nepieciešamo informāciju mācībām.

Otrā nodarbības laikā iepazinām pašu JGB, tās vēsturi, darbu un pakalpojumus. Visinteresantāk šķita iepazīt bibliotēkas jauninājumu – grāmatu nodošanas un saņemšanas skapi, kas atrodas Jēkabpilī, Rīgas ielā 212, pie bibliotēkas ieejas. Pakomātā var saņemt un nodot grāmatas arī ārpus bibliotēkas darba laika, lasītājam ērtā laikā.

Kā arī mūsu klasei bija  iespēja apmeklēt Eiropas dienai veltītu pasākumu klātienē, JGB telpās, tāpēc šī gada 6. maijā izmantojām iespēju piedalīties Eiropas dienai veltītajā pasākumā “Cik viens mēs par otru zinām”, ko, sadarbībā ar Ārlietu ministriju, organizēja Eiropas Savienības informācijas punkts Jēkabpils novada Galvenajā bibliotēkā, “lai nodrošinātu sabiedrības informēšanu Eiropas Savienības jautājumos, ar mērķi iepazīstināt  jauniešus ar sabiedrības integrācijas procesiem, atspoguļojot etniskās integrācijas piemērus Jēkabpilī un samazinot informācijas plaisu starp jaunatni un vecāko paaudzi’’.

Mēs uzklausījām vietējās ukraiņu biedrības “Javir” un baltkrievu biedrības “Spatkanne” pārstāvjus. Viņi stāstīja par to, kā nonākuši Latvijā, kāda ir bijusi pieredze un arī par to, kāpēc nolēmuši palikt dzīvot te. Baltkrievu biedrības pārstāvji dziedāja baltkrievu, ukraiņu un arī latviešu tautasdziesmas, parādot to, ka esam daudznacionāla pilsēta un valsts, taču visi esam vienoti, lojāli un piederīgi tām.

11 B 3 11 B 1 11 B 2 11 B 7 11 B 8    

Pasākuma nobeigumā piedalījāmies akcijā “Saloki savu miera balodi”, kas veltīta Eiropas dienai un notiek sadarbībā ar Europe Direct centru Jēkabpilī. “Balodis ir starptautisks miera simbols. Putns, kas vienmēr atgriežas mājās, nesot labas vēstis. Lai miera baloži ātrāk nestu vēsti par mieru Ukrainā, iedzīvotāji aicināti salocīt  miera baložus un izvietot tos redzamās vietās.’’

Klasesbiedru iespaidi:

Linda Geidāne: “Bija jauka un sirsnīga pieredze, kur uzzināju daudz ko jaunu par ukraiņiem un baltkrieviem. Interesanti bija uzzināt viesu pieredzes par savu tautu un Latviju. Pasākuma beigās locījām balodīšus no papīra, kas reprezentēja mieru.”

Ralfs Valainis: “Bija interesanti un aizraujoši uzklausīt citu tautu pārstāvjus, proti, viņu dzīves stāstus par nokļūšanu Latvijā, ka arī bija interesanti iepazīt citu tautu kultūru, piemēram, uzklausot baltkrievu tautasdziesmas.”

Artūrs Bārbals: “Pasākumā iepazināmies ar baltkrievu un ukraiņu tautību pārstāvjiem, kā arī to dzīves stāstiem, - par to, kā nonāca Latvijā, par pirmajiem iespaidiem un izvēli palikt te.  Mēs sevi klasificējam pa rasēm, tautām, kultūrām, tomēr visi esam vienādi – visi esam cilvēki. Tas, kas mūs atšķir no zvēriem, ir mūsu cilvēcība, spēja rast kompromisu un redzēt lietas būtību, neskatoties uz dramatiskajiem notikumiem, kara darbību. Eiropas dienas pasākums pierādīja to, ka tautas vienotība ir iespējama, jo tauta nepārmet cita citai grēkus, bet pilda mūsu sirdis ar mīlestību, cieņu un pateicību par atbalstu.”

Paldies klases audzinātājai Ritai Meža-Eriņai par piedāvātajām iespējām!

apkopoja Diāna Mierture, 11.b