Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
19
Mai
Vizuālās mākslas jaunumi
ivetao Īsā saite

20. aprīlī Daugavpilī norisinājās vizuālās mākslas konkursa “Dziesmusvētku 150 toņi un pustoņi” novadu kārta “Latgales toņi un pustoņi”. 3 mūsu skolas skolnieču darbi ir augstu novērtēti un ir iekļuvuši finālā. Jēkabpils Valsts ģimnāziju konkursa noslēguma izstādē Rīgā pārstāvēs Evelitas Kristapsones 8.b, Elvitas Bilinskas 9.c un Elīnas Strašnovas 9.b veidotie mākslas darbi. Pavisam Latgales atlasē piedalījās 415 dalībnieki no 50 skolām, pārstāvot 20 novadus un 2 lielās pilsētas. Konkursa fināls notiks 3.jūnijā Rīgā, Vecmīlgrāvī, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tajā, ievadot šī gada Dziesmusvētku laiku, būs skatāma visas Latvijas konkursa finālistu vizuālo darbu izstāde, notiks finālam izvirzīto skolēnu tērpu kolekciju skate un būs koncerts ar skolēnu konkursa “Balsis” novadu laureātu piedalīšanos.

Maija sākumā Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs organizēja Jēkabpils pilsētas un novadu skolu skolēnu vizuālās mākslas darbu izstādi “Es stāstu Latviju”. No mūsu skolas izstādē piedalās Sanija Šuma 8.a, Amanda Tomiņa 8.a, Madara Latkovska 8.a, Evelīna Cirpone 8.c, Ieva Dzalbe 8.c, Melānija Nagle 8.d, Šarlote Vilnraga 8.d, Kristiāna Čupīte 9.b un Beāte Lindmane 9.c. Izstāde Jēkabpils BJC būs apskatāma visu maija mēnesi, bet izstādes noslēgumā 1. jūnijā pl. 15.00 visi dalībnieki aicināti uz Mākslas pikniku, kura laikā būs iespēja kopā ar Zīmējumu teātri no Rīgas piedzīvot kopīga stāsta tapšanu.

Un visbeidzot – ir sagaidīta ziņa no starptautiskā bērnu zīmējumu konkursa “LIDICE 2023” organizētājiem Čehijā. Mūsu skolas skolnieces Elīnas Strašnovas 9.b veidotais darbs ir saņēmis Goda rakstu! Konkursā Čehijā piedalījās 538 darbi no Latvijas un starptautiskā vērtēšanas komisija  piešķīrusi  39 Goda rakstus mākslas darbu autoriem no 30 Latvijas izglītības iestādēm. Konkursam kopā tika iesūtīti 16416 darbi no 83 pasaules valstīm. 

Vairāk informācijas: https://www.intereses.lv/sveicam-51-starptautiska-bernu-makslas-izstade-konkursa-lidice-2023-laureatus/

Apskatīt visus laureātu darbus un iegūt plašāku informāciju par konkursu Lidice mājas lapā: 

https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/awards/ 

https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/judges/ 

Krāsainu un radošām aktivitātēm bagātu pavasari vēlot -

vizuālās mākslas skolotāja Elga Skrebele