Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
26
Mai
Tilts uz Ķīnu
Biruta Īsā saite
Tilts Uz Kinu 23 01

18. maijā Latvijas Universitātē notika Konfūcija institūta organizētais ķīniešu valodas konkurss "Chinese Bridge" ("Ķīniešu tilts"). Šajā konkursā Jēkabpils Valsts ģimnāziju pārstāvēja un 1. vietu ieguva Mariuss Krasavcevs (10.c), sacenšoties ar citiem skolēniem un studentiem, kas ķīniešu valodu mācās otro gadu.

Dalībniekiem bija jāuzstājas ar runu ķīniešu valodā par tēmu "Mans ceļš uz ķīniešu valodu" un jāsniedz priekšnesums, demonstrējot kādu ar Ķīnas kultūru saistītu talantu. Mariuss bija izvēlējies parādīt savas prasmes kaligrāfijā jeb tradicionālajā hieroglifu rakstīšanas mākslā.

Tilts Uz Kinu 23 02

Mariuss stāsta, ka tieši hieroglifi un to nozīme bija tie, kas ieinteresēja apgūt ķīniešu valodu, kas tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajām valodām pasaulē. Īpašu paldies viņš saka ķīniešu valodas skolotājai Janai Caijuņai, kura papildus ķīniešu valodas nodarbībām iemācīja kaligrāfijas pamatus un palīdzēja sagatavot uzstāšanos.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijā iespēja apgūt ķīniešu valodu tiek piedāvāta jau 5.gadu, un arī nākamajā mācību gadā to mācīs skolotāja no Ķīnas.

Tilts Uz Kinu 23 03 skolotāja Laima Avota