Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
16
Mai
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas EP Vēstnieki un 11.c klase tiekas ar politiski aktīviem jauniešiem no biedrības “Klubs Māja”
ivetao Īsā saite

Gaidot Eiropas dienu, 27. aprīlī 11.c klase, pēc EP Vēstnieku skolas komandas pārstāvju un skolotājas D. Druvenieces iniciatīvas,  piedalījās izglītojošā pasākumā sadarbībā ar organizāciju Klubs “Māja”. Nedaudz par to, kas ir šī organizācija. Klubs “Māja”, saukts arī par Hausu, ir jaunatnes organizācija ar mērķi informēt un izglītot jauniešus par Eiropas Savienību. Pāsi par sevi viņi saka tā: "Mēs popularizējam Eiropas vienotības ideju un Eiropas Savienības vērtības – demokrātiju, iecietību, toleranci un cilvēktiesību ievērošanu. Organizācijā darbojas brīvprātīgi jaunieši, kas organizē pasākumus, seminārus, lekcijas, konferences, nometnes, konkursus, tematiskos tējas vakarus un citus pasākumus, lai mūsu vienaudži uzzinātu ko vairāk par vienotās Eiropas institūcijām, Eiropas kultūru, vēsturi, tradīcijām, sociālajiem un politiskajiem procesiem.

Klubs Maja 1 Klubs Maja 2 Klubs Maja 3 Klubs Maja 4

Ko tad īsti 11.c klase paveica sadarbībā ar klubu “Māja”?

Tikšanās laikā iepazināmies ar viesiem, piedaloties aktīvās spēlēs, ar kuru palīdzību iekustinājām savus prātus jaunu ideju ģenerēšanai. Tad ķērāmies klāt pie neliela projekta izveides - pašiem sava likumprojekta izstrādes un pieņemšanas. Sākumā iepazināmies ar EP partijām un vērtībām, kuras tās pārstāv, kā, piemēram, zaļā politika un cilvēktiesības.

Sadalījāmies grupās, lai imitētu EP kārtību un struktūru. Lai veiksmīgi pieņemtu un nobalsotu par likumprojektu, tika ievēlēts prezidents. Brīžiem grupu biedru domas atšķīrās, taču tas nāca par labu diskusiju veidošanai. Bija patiesi interesanti uzzināt savu klasesbiedru domas par to, kā veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu Eiropas Savienībā!  Galvenā atziņa - jārīkojas tagad un šeit, nevis jāspriež par to, kas būtu, ja būtu!

Lielu pateicību izsakām par smalkmaizītēm, kafiju un tēju, ko mums sagādāja pasākuma organizatori!

Lāsma saka, ka “Tikšanās laikā ar "Klubs Māja" pārstāvjiem mums bija lieliska iespēja kā klases kolektīvam iejusties  Eiropas Savienības likuma izstrādātāju lomās, vienoties un atrast kompromisu situācijās, kad ir daudz ideju un viedokļu. Nodarbības beigās ar viktorīnas palīdzību varējām noskaidrot, cik mēs zinām par Eiropas savienību katrs individuāli."

Uzskatām, ka šī bija pilnvērtīga un izdevusies dienas daļa!

E. Pavloviča, 11.c