Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
30
Apr
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.c klase Sēlijas vidū - Viesītē!
ivetao Īsā saite

Aprīlī zinātniski pētnieciskā darba izstrādes ietvaros 11.c klase un audzinātāja Anita Grigaloviča devās mācību ekskursijā uz Viesīti.

Saulainās dienas rīts sākās pavisam agri: pirms astoņiem sapulcējāmies autoostā, sagaidījām un sakāpām sabiedriskajā transportā - nelielajā autobusā uz Viesīti.

Viesītē mūs laipni sagaidīja projekta vadītājas - mūsu klasesbiedrenes Alise un Sanija. Mūsu ekspedīcija pa Viesīti varēja sākties!

Pirmais apskates punkts bija muzejs “Sēlija”, kurā uzzinājām par Viesītes vēsturi un personībām, kuru talants radies tieši šeit - Viesītē.

Apmeklējām profesora Paula Stradiņa skolu, kur mums bija iespēja nogaršot Stradiņu tēva iecienītos cukura graudiņus ar dažādām drapēm jeb tinktūrām. Iepazināmies ar Paula Stradiņa dzīvesgājumu, skolas dienām Viesītē un vēlāk sasniegtajiem panākumiem medicīnā. Pārbaudījām savu pacietību, sēžot senatnīgajos skolas solos, tas patiesi bija grūts pārbaudījums, jo mūsdienās skolas soli ir kļuvuši daudz ērtāki.

11 C Viesite 4 11 C Viesite 11 C Viesite 1 11 C Viesite 2 11 C Viesite 3 11 C Viesite 5

Tālāk mūsu ceļi veda uz moderno Viesītes vidusskolu, nelielā ekskursijā pa skolu mūs pavadīja tās direktors Andris Baldunčiks. Mājīgos skolas gaiteņos izvietotas tiešām skaistas gleznas, ik uz soļa bija jūtams, cik ļoti skolā lepojas ar skolēnu sasniegumiem. 

Protams, iestūrējām arī vagonu parkā, kur aplūkojām seno Viesītes bānīti un iepazināmies ar personām, kuras bija atbildīgas par to, lai bānītis kursētu bez problēmām. Veclaicīgie bānīša vagoni lika mums aizceļot laikā un iztēloties to, kā mūsu senči ceļojuši un strādājuši.

Pēc vidusskolas apmeklējuma Alise un Sanija aicināja mūs doties nelielā pārgājienā uz Viesītes mīlestības saliņu, kur meža ielokā atrodas brīvdabas estrāde un laipu taka caur nelielo purviņu. Laikapstākļi mūs lutināja! Spoža saule, putnu dziesmas, Sēlijas pakalni…

Mērojuši vismaz 10 000 soļu, mēs nonācām varenajā Viesītes kultūras pilī, kuru izstaigājām stūru stūriem. Kādiem tie bija jauni iespaidi, bet kāds šo vietu sasaista ar deju vai koru skatēm. Galvenās zāles iespaidīgā lustra un spoguļu zāles gaišums uzmundrināja mūsu nedaudz nogurušās sirsniņas. Nevar nepieminēt skaisto skatu no kultūras pils jumta! Acīm atklājās Sēlijas plašā panorāma. Šajā apskates objektā tapa daudz skaistu bilžu.

Pēc vērienīgās ekskursijas vēlējāmies nedaudz iestiprināties. Alise un Sanija par to jau bija parūpējušās un aicināja mūs iegriezties “Picas namiņā”, populārā kafejnīcā Viesītē. Šī noteikti ir vieta, kur atgriezties!

Te nu mūsu ekskursija noslēdzās, tikām pavadīti uz tuvāko autobusa pieturu un naski sakāpām mūsu mīļajā autobusiņā. 

Atā, Viesīte! Uz drīzu tikšanos!

Evelīna Pavloviča, 11.c