Sākums Ziņas Notikumi Notikumi
8
Mai
11.b klases ceļojums uz Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtu
ivetao Īsā saite

28. aprīlī 7 cilvēki no mūsu klases, kopā ar skolotāju Sandru Turkopoli, devās izglītojošā ekskursijā uz Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtu un P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Koksnes ķīmijas institūtā mēs varējām novērot zinātnieka profesijas realitāti un apskatīt institūta laboratorijas un aparatūru. Ļoti noderīgi bija uzzināt to, ka institūtā ir laipni lūgti ne tikai Ķīmijas fakultātes absolventi, bet arī citu nozaru pārstāvji – biologi, fiziķi, materiālu zinātnieki u.c. Institūts ir atvērts gan studentiem, gan skolēniem – studenti var uzsākt veidot savu karjeru, strādājot institūtā, jau no 1. mācību kursa, un skolēni var izmantot institūta aparatūru un zinātnieku palīdzību pētniecisko darbu veidošanā.

11 B1 11 B2 11 B

Otrs mūsu galamērķis bija P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs. Tajā mums bija iespēja apskatīt jaunu izstādi: “Snīkeri: eko x ego”, kuras beigās mūs sagaidīja interesanta viktorīna. Izstādes būtība bija parādīt apavu “snīkeru” vēsturi – to izveidošanu, tradīcijas un interesantus faktus. Pēc izstādes un viktorīnas, mums bija iespēja apskatīt pašu muzeju. Atsevišķi vajadzētu izcelt muzeja gidu, kurš ar īpašu aizrautību stāstīja par katru telpu un objektu.

Mēs iesakām doties uz šiem objektiem visiem, kurus piesaista daba un medicīna, jo ekskursijas laikā esam guvuši daudz jaunu zināšanu un potenciālo karjeras izvēli!

Annija Liepkalne, 11.b