7
Apr
Noskaidrots „Devītklasnieks 2013”
Biruta Īsā saite

Šī gada 21.marta vakarā Jēkabpils Valsts ģimnāzijas svinību zālē norisinājās ikgadējais konkurss „Devītklasnieks”. Nu jau septīto gadu pēc kārtas!
Tie, kas bija ieradušies uz pasākumu, sastapās artrim Adamsu ģimenes pārstāvjiem (viņu lomās iejutās Anda Breimane, Zanda Ušacka un Ingus Silakrankers), kas savā stilā bija parūpējušies par konkursa „Devītklasnieks” norisi. Uz skatuves kāpa un sevi pierādīja astoņi atraktīvi ģimnāzijas devītās klases skolēni – Anete Ūbele, Māra Gādmane, Lāsma Runcīte, Zane Rautiņa, Santa Januševska, Evelīna Vasiļjeva, Rūdolfs Studāns un Dāvis Emīls Melnis. Dalībnieki parādīja, cik tie ir sportiski, erudīti, atjautīgi, cik veikli izdodas atrast vārdus, lai pastāstītu par savu nākotni, un cik labi tie spēj saprasties ar pārējiem, kā arī sagatavoja mājas darbu – 5 minūšu garā priekšnesumā attēloja kādu no 2012.gada, viņuprāt, spilgtākajiem notikumiem. Dalībniekus vēroja ne tikai pilnā skatītāju zāle, bet arī žūrija, kuras rindās bija gan skolotāji, gan skolēni, gan vecāki.  
Dalībnieki žūrijas vērtējumā ieguva šādas nominācijas: Evelīna – smaidīgākā, Māra – noslēpumainākā, Lāsma – atraktīvākā, Anete – draudzīgākā, Zane – šarmantākā. Pēc skatītāju balsojuma titulu „Skatītāju simpātija” ieguva Santa Januševska un Dāvis Emīls Melnis, savukārt žūrija par labāko atzina un titulu „Devītklasnieks 2013” piešķīra Rūdolfam Studānam. Rūdolfs par „Devītklasnieku” stāsta: ”Šis pasākums deva iespēju tuvāk iepazīt un sadraudzēties ar cilvēkiem, kuriem ikdienā skolas gaiteņos staigāju garām un ar kuriem nekad neesmu runājis. Man šķiet, ka to varētu apgalvot mēs visi. Un, protams, es kārtējo reizi pārliecinājos, cik man ir lieliski draugi!” Līdzīgi  pēc „Devītklasnieka” izteicās gan pārējie dalībnieki, gan pasākuma organizatori.
Lai arī skolā līdz vēlam vakaram tika pavadītas vairākas dienas un neizpalika arī nelieli strīdi, tomēr grūtības ir aizmirstas,  visi ir gandarīti par padarīto, kā arī pateicīgi skolotājai Dacei Druveniecei par palīdzību šī pasākuma īstenošanā.
Līdz nākamajam „Devītklasniekam”! Nododam stafeti 8.klasēm - nākamajiem dalībniekiem un organizatoriem!

šī gada konkursa organizatoru vārdā - Lauma Svilpe,
9.d klases skolniece