13
Mar
Karalisku kaislību gaisotnē noskaidrots „Devītklasnieks” un „Devītklasniece” 2015
Biruta Īsā saite

Reiz tāltālā karaļvalstī... Ar šādiem vārdiem bieži vien dzirdam iesākamies pasakas. Ceturtdienas, 12. marta vakarā, ar šiem vārdiem tika atklāts ikgadējais Jēkabpils Valsts ģimnāzijas devīto klašu konkurss „Devītklasnieks 2015”. Īsti karaliskā pasaku zemes gaisotnē astoņiem azartiskiem un atraktīviem jauniešiem sacenšoties, tika noskaidrots „Devītklasnieks 2015” un „Devītklasniece 2015”.

Šī gada konkursa kopējā tematika tika ieturēta mistikas un karalisku kaislību gaisotnē. „Mūžam jauno karaļvalstī” norisinājās karalienes simtgades jubilejas svinības, kurās aicināti tika astoņi potenciālie līgavaiņi un līgavas karaļnama ģimenes atvasēm. Astoņiem potenciālajiem preciniekiem bija jāpierāda savas spējas dažādos uzdevumos un priekšnesumos, lai cīnītos par prinča un princeses roku, kā arī ne mazāk svarīgo titulu „Devītklasnieks” un „Devītklasniece”.

Konkursā šogad savus talantus un erudīciju pierādīja četri zēni un četras meitenes: Rainers Ragainis, Krista Bluka, Eletra Žurila, Igors Šcerbakovs, Liāna Sidorova, Ojārs Seglērs, Sindija Skudra, Mārcis Muktupāvels.

Katram no jauniešiem iepriekš sagatavotā priekšnesumā bija jāparāda savi talanti kā arī karaļvalsts, no kuras viņš vai viņa bija ieradies. Skolēnu priekšnesumos pārstāvētās karaļvalstis bija patiesi dažādas, sākot no ”Sporta Karaļvalsts” un turpinot ar „Mūzikas”, „Masku”, „Duālo”, „Mīlestības” un „Ēnu” karaļvalstīm. Vēlāk, konkursa gaitā dalībnieku zināšanas un kompetence „Devītklasnieka” titulam tika pārbaudītas īpašā erudītā, kurā jauniešiem bija jāparāda savas teorētiskās zināšanas par Jēkabpils Valsts ģimnāziju un dažādiem erudīcijas jautājumiem, kā arī zināšanas Latvijas kino un mūzikas jomās. Pārbaudījumos jauniešiem, pēc fotoattēliem, bija jānosaka skolotāju darba galdi, pēc īsiem redzētiem un dzirdētiem audio un video fragmentiem jāatmin latviešu filmu un mūzikas fragmenti. Konkursa dalībnieki parādīja savu atraktivitāti kopīgā popūrijā, kurā šogad skolēni izspēlēja un izdziedāja grupas „Eolika” dziedāto Raimonda Paula dziesmu popūriju. Konkursa noslēgumā dalībniekiem tika dota iespēja teikt runu klātesošajiem par tēmu „Mana melnā kaste”, iesaistot kādu, iepriekš no melnās kastes izlozētu, priekšmetu, piemēram, ziedu, līmlenti, šķēres vai čību.

Dsc 7252

Par konkursa dalībnieku kompetenci lēma žūrija, kuras sastāvā darbojās: Jēkabpils Valsts Ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis, skolotājas Dace Druveniece un Anita Vītola, vecāku pārstāvis Aleksandrs Vītols, kā arī iepriekšējo gadu šī konkursa un JVĢ vidusskolas konkursa „Ģimnāzists un Ģimnāziste” uzvarētāji. Konkursa dalībnieki ieguva nominācijas: „Pozitīvisms” – Eletra Žurila, „Šarms” – Igors Ščerbakovs, „Elegance” – Sindija Skudra, „Muzikālais šarms” – Ojārs Seglērs. Par skatītāju simpātijām tika atzīti Rainers Ragainis un Krista Bluka. Un, visbeidzot, titulus „Devītklasnieks 2015” un „Devītklasniece 2015” ieguva Liāna Sidorova un Mārcis Muktupāvels. Sveicam uzvarētājus un konkursa dalībniekus! 

 Ieva Lapiņa, laikraksts „Jaunais Vēstnesis”