5
Apr
Jumtu esam nocēluši arī šogad! (2016)
Biruta Īsā saite

1.aprīlī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 7.-11.klašu kolektīvi (vairāk kā 450 jauniešu) pulcējās KKN uz ikgadējo projektu dienu – pasākumu „Nocel jumtu!”.

Tradicionāli šī diena iesākas ar 3 minūšu mēģinājumu katrai klasei uz lielās, profesionāli aprīkotās KKN skatuves. Pēc īsajiem mēģinājumiem sākas pasākums, kurā katra klase demonstrē citiem savu sagatavoto mājasdarbu – radošu priekšnesumu.

Šogad pasākumam tika izvēlēta tēma ”1.aprīlis…”, kuru katra klase radoši papildināja. Tā kā šis ir R. Paula jubilejas gads, pirms konkursa katra klase izlozēja 2 maestro skaņdarbus, no kuriem vismaz viens bija jāiesaista savā priekšnesumā.

1.aprīlim atbilstošā noskaņojumā pasākumu vadīja E. Fadejevs (11.a) un O. Otomers (9.a). Klašu un audzinātāju kopīgi veidoto sniegumu vērtēja skolēnu parlamenta uzaicināta žūrija, kura pēc katra priekšnesuma sniedza mutisku vērtējumu, bet beigās nosauca savu – žūrijas - simpātiju, piešķirot šo titulu 1/3 klašu kolektīvu no kopējā dalībklašu skaita.

Šogad žūrijā bija izglītības nodaļas vadītāja L. Kļaviņa, d.v. R.Kļaviņa, vecāku pārstāve un skolas padomes pr-ja L. Čakša, BJC darbinieces L. Ražinska un S.Stikāne, titula „Ģimnāzists un Ģimnāziste 2016” ieguvēji S. Januševska un D. Jakubovskis.

Skatītāju simpātiju vienmēr nosaka skolēni paši, balsojot par tās klases priekšnesumu, kas patika visvairāk. Galvenās balvas – „Nocel jumtu!” ceļojošo kausu un torti - iepriekšējā gada ieguvējklases pasniedz tiem, kas, viņuprāt, šogad bijuši vislabākie! Ar ceļojošo kausu bija ieradušās pērnā gada uzvarētājklases pārstāves Z. Rautiņa un L. Svilpe.

Rezultāti šādi:

Žūrijas simpātijas: 7.a klase un audz. A.Vanaga; 9.b kl. un audz. A.Vītola; 8.a klase un audz. D.Seglēre; 11.b klase un audz. I.Ermansone; 10.b klase un audz. S.Bondare; 9.a klase un audz. A.Grigaloviča; 10.a klase un audz. A.Koļesinska.

Skatītāju simpātijas: 10.a klase un audz. A.Koļesinska; 11.a klase un audz. D.Druveniece.

Torti „Nocel jumtu!” saņēma 8.a un audz. D.Seglēre.

Ceļojošo kausu – 10.b klase un audz. S.Bondare.

10b 

Šis lielais skolas pasākums nu ir godam garām! Tas nesis dalībniekiem jaunu pieredzi, paplašinājis individuālās un kolektīvās uzdrīkstēšanās amplitūdu, ļāvis piedzīvot sarežģīto procesu, ko sevī ietver ikvienas radošas idejas realizācija. Skatītāji baudījuši prieka, smieklu, pārdomu un pārsteiguma mirkļus, tāpēc dalībnieki var justies gandarīti par kopīgi paveikto.

KKN pārstāvji E. Bārbals un P. Kaņeps, kas palīdz šai pasākumā klasēm ar gaismu un skaņu, atzinīgi konstatēja, ka ar katru gadu sagatavoto priekšnesumu līmenis arvien aug. Paldies viņiem un pārējiem KKN darbiniekiem un administrācijai par sadarbību!

12.c klases skolniece S. Januševska, kas šogad bija žūrijā, pēc pasākuma vērsās ar uzrunu pie dalībniekiem: “1.aprīlī mums ar Dairi bija tas gods vērot, kā skolas biedri cilā KKN jumtu. Un, mūsuprāt, jūs tiešām to nocēlāt! Paldies par pozitīvisma enerģijas lādiņu, ko jūs dāvājāt ne tikai skatītājiem, bet arī paši sev! Domāju, ka tagad līdz mācību gada beigām šos atlikušos 2 mēnešus aizvadīsiet tik vienoti un saliedēti kā vēl nekad, jo tā kopības sajūta, kas valdīja uz skatuves ikkatra priekšnesuma laikā – tas tiešām bija kaut kas fantastisks! Prieks, ka nenoslinkojāt, godam sagatavojāties un lieliski sevi parādījāt skatuves gaismā! Paldies, ka gadu no gada turat un pat ceļat šo latiņu! Es kārtējo reizi varu tikai apbrīnot, cik augsts ir mūsu skolas kultūras pasākumu līmenis. Es ar lepnumu varu teikt, ka mūsu skolā var sastapt radošākos, muzikālākos un atraktīvākos skolēnus. Un es ar lepnumu un prieku apzinos, ka piederu šai saimei. Lūdzu, izbaudiet visas iespējas, ko mūsu skola sniedz, ticiet man, jūs to nenožēlosiet! Veiksmi nākamajā jumta celšanā pēc gada! Es noteikti centīšos atbraukt paskatīties (nu jau kā absolvente). Pagaidām novēlu, lai atlikušie šī mācību gada mēneši paskrien tik patīkami un brīžam amizanti kā šis skolas pasākums!”

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem un organizatoriem!

d.v. D.Druveniece


Priekšnesumu video iespējams noskatīties Yotube, meklētājā ierakstot - Nocel jumtu 2016 un konkrēto klasi, piem., Nocel jumtu 2016 7a

Foto aplūkojams te -  https://www.flickr.com/photos/130953354@N08/albums/72157666495498522