4
Nov
8.d klasei medicīna, māksla, fizika, ķīmija kopā ar “Latvijas Skolas somu”!
ivetao Īsā saite

 

Saulainā un siltā rudens dienā 8.d klase sāka savu izglītojoši izklaidējošo ceļu uz Rīgu ar “Latvijas Skolas somas” atbalstu.

Plānojot ekskursiju un balsojot par klasesbiedru izstrādātajiem maršrutiem, šoreiz uzvarētājs bija maršruts Rīgas virzienā. Lai gan galvaspilsētā ir daudz dažādu izglītojošu un izklaidējošu iespēju, izvelējāmies P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju, TehnoAnnas pagrabus un batutu parku “Skypark”. Ekskursijas laikā radās iespēja un ideja apmeklēt ari Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

8 D 7 8 D 8 D 6 8 D 5 8 D 8  

P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs mūs sagaidīja un pārsteidza ar savu fasādi, jo, sākoties karam Ukrainā, uz muzeja fasādes tika izvietots iespaidīgs plakāts, kas nosoda šo karu. Skolēni nebija redzējuši un ievērojuši  šo akciju, kaut gan tā tika plaši atspoguļota gan pašmāju, gan ārvalstu presē. Tas bija iemesls nedaudz aprunāties, padiskutēt par šī plakāta nozīmi, atrašanās vietu, iemesliem un mums pašiem. Tas saistījās ar nelielo muzeja ekspozīciju “Miers -baro, karš - posta”, kas atradās muzeja 1. stāvā un atainoja fotogrāfijās cilvēces iepriekš pieredzēto karu postu. Muzejā bija plaša medicīnas vēsturei veltīta ekspozīcija un ekspozīcija veltīta kosmosam.

Pastaigājoties pa Rīgas ielām, radās iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Jāatzīst, ka ideja un lielākā motivācija apmeklēt muzeju sākotnēji piederēja klases audzinātājai, finālā daļa skolēnu atzina, ka apskatīt mākslas muzeju noteikti bija vērts! Vairāki atzina, ka šis bija viens no skaistākajiem, iespaidīgākajiem un labākajiem muzejiem, kur ir būts. Muzejam ir skaistas un vēsturiskas telpas, bibliotēka,  iespaidīgi renovēti jauninājumi, piemēram, zelta lifts, kas noteikti neatstāja nevienu vienaldzīgu. Protams, muzejā bija labas, augstvērtīgas izstādes: Vilhelma Purvīša 150 gadu jubilejas izstāde, Birutas Baumanes gleznu izstāde, foto izstāde un pastāvīgā ekspozīcija, kur var iepazīties ar Latvijas mākslas vēsturisko attīstību un apskatīt Latvijas kanonā iekļauto Jaņa Rozentāla gleznu “No baznīcas”.

Klases ekskursijas “nagla” bija TehnoAnnas pagrabu apmeklējums, jo visi atzina, ka tas bija ļoti interesanti!  Iesakām šo interaktīvo centru apmeklēt ikvienam. Bija iespēja savus spēkus izmēģināt, risinot loģikas uzdevumus, iepazīstot maģisko fizikas un ķīmijas pasauli, uzzināt interesantus faktus, noskatīties eksperimentus,  izkustēties slidkalniņos un aklajos labirintos, iepazīt zvaigžņu pasauli. Tas bija elpu aizraujoši un interesanti!

Ekskursijas noslēgumā atlikušo enerģiju varēja iztērēt izklaides parkā “Skypark”. Kopumā diena bija izdevusies, vērtīgas, izglītojošas informācijas piesātināta.

Paldies “Skolas somas” projektam, skolai un vecākiem par atbalstu!

8.d klase un audzinātāja Anita Vanaga