13
Okt
8.c klase ar Latvijas skolas somu iepazīst Turaidu un tās vēsturi
ivetao Īsā saite

Šī gada 30. septembrī mūsu klase devās sen gaidītajā klases ekskursijā. Izbraucām jau 7.45 no rīta un kopīgi baudījām braucienu uz Siguldu. Ir jautri pavadīt visu dienu kopā ar klases biedriem ārpus skolas, darot ko aktīvu.

Mūsu pirmā pieturvieta bija Siguldas piedzīvojumu parks “Tarzāns”. Šeit mēs pavadījām 4 stundas, aktīvi atpūšoties un iepazīstot cits citu, pārvarot dažādus sķēršļus un grūtības trasēs. Laiks paskrēja nemanot, un dažiem 4 stundas likās pat par maz.

8 C 3 8 C 1 8 C 2

Tālāk mēs devāmies baudīt  Latvijas skolas somas programmā izvēlēto  objektu - Turaidas muzejrezervātu. Kopā ar gidu izstaigājām muzejrezervāta teritoriju, Dainu kalnu, Turaidas seno baznīcu, Turaidas pili un muižu. Uzzinājām leģendu par Turaidas Rozi un ļoti daudz par lībiešiem, viņu tradīcijām un dzīvesveidu. Šeit arī uzņēmām klases foto, kas nu jau ir ekskursiju tradīcija.

Dalāmies iespaidos:

Silva: Sākumā devāmies uz Siguldas Tarzānu. Sākumā uztraucos, ka nokritīšu lejā, bet vēlāk sapratu, ka nokrist un sasisties nemaz nevar. Turpinaju iet pa trasēm un 4. trasē sāku saprast, ka man ir bailes no augstuma. Klasesbiedri to pamanīja un mēģināja mani iedrošināt. Pārvarēju bailes, un vēlāk arī pati iedrošināju citus. Pēc Tarzāna devāmies uz Turaidas pili, kur kāpām tornī, un atkal nācās kāpt augstu, taču šoreiz vairs nebaidījos. Ekskursijā satuvinājos ar klasesbiedriem.

Marta: Man patika ekskursija! Manuprāt, bija vērts braukt uz Siguldu, jo, lai arī es esmu bijusi Turaidas pilī, šoreiz gids pastāstija kaut ko jaunu. Kā, piemēram, leģenda par meiteni, kura tika nogalināta 19 gadu vecumā. Kad es tur biju iepriekš, mēs ar citu klasi bijām gājuši tikai pilī un nekur citur, bet šoreiz mēs arī tikām luterāņu baznīcā. Un paveicās, ka tajā dienā nelija lietus, bet bija saulains. Siguldas Tarzānā arī bija forši, jo nekad tur neesmu bijusi. Būtu bijis labāk, ja būtu dots vairāk laika Tarzānā - vismaz vēl viena stunda.

Ieva: Man ļoti patika ekskursija, bija aizraujoši un arī interesanti.

It īpaši man patika Siguldas Tarzānā, jo es varēju novērot pašus drosmīgākos, kuri bija tikuši tik augstu. Un es pati esmu par sevi izbrīnīta, ka varēju nobraukt ar rodeli lejā no augstā kalna, no kura pavērās brīnišķīgs skats!

Kad aizbraucām uz Turaidas pili, man patika, ka mums par pili un tās apkārtnes vēsturi stāstīja gids. Es jau iepriekš esmu bijusi Turaidā ar citu klasi, bet tad nebija gida, tāpēc tagad uzzināju daudz ko jaunu un noderīgu.

Mums paveicās ar laikapstākļiem, ik pa laikam bija saulains un patīkams, un no torņa redzējām rudens skaistos skatus. Liels paldies par labi kopā pavadīto laiku!

8.c klase un audzinātāja Dace Seglēre