10
Okt
11.a dodas rudenīgā laivu braucienā un ar Latvijas skolas somu plecos iepazīst Līgatnes Padomju slepeno bunkuru
ivetao Īsā saite
11 A 1   Šī gada 16. septembrī mēs, 11.a un daži citu klašu pārstāvji,  devāmies piedzīvojumiem bagātā divu dienu ekskursijā. Visa klase šo ekskursiju nepacietīgi gaidīja jau visu pagājušo gadu, tomēr dažādu apstākļu dēļ tā nevarēja notikt. Septembra sākumā mūsu mīļā klases audzinātāja Dagnija Vībāne paziņoja priecīgas ziņas: dosimies ilgi gaidītajā ekskursijā. Klasesbiedru acīs bija neaprakstāms prieks!

Pirmā diena - 16. septembris. Visi satiekamies autoostā un dodamies ceļā. Atbraucām uz Siguldu, kur mūs sagaidīja gids, viņš  bija sagatavojis aktivitāti, ar kuras palīdzību tuvāk iepazināmies ar citu hobijiem. Tālāk devāmies uz Siguldas spieķu darbnīcu, kur mūs iepazīstināja ar spieķīšu vēsturi, kā arī apskatījām dažādus spieķīšus. Siguldas spieķu darbnīca mums sniedza iespēju katram izveidot individualizētu spieķīti. Pēc spieķu darbnīcas mūs sadalīja komandās un pastāstīja par mūsu nākamo aktivitāti - orientēšanos pa Siguldu. Mums iedeva karti un  lapu ar uzdevumiem. Tā mēs devāmies pildīt uzdevumus. Staigājām ļoti, ļoti daudz, bet tas bija tā vērts, jo katrs nākamais uzdevums mūs noveda pie aizvien skaistākiem dabas skatiem. Cik nu katra komanda varēja, tik uzdevumu  arī izpildīja, bet viens bija skaidrs -  visi bija ļoti centušies. Orientēšanās noslēgumā visi satikāmies pie Laimas pulksteņa. Tad devāmies pusdienās. Iestiprinājušies, devāmies uz Gaujas krastu, kur visi, veiksmīgi iesēdušies laivās, uzsākām ceļu. Pēc pirmā kilometra dažas laivas diemžēl neizturēja Gaujas sagatavotos šķēršļus un nedaudz samirka, tomēr neviens nepadevās, un visi veiksmīgi turpināja laivot. Teikšu tā, šis brauciens mūs ļoti saliedēja!  Bija dažādi šķēršļi, tomēr tās sajūtas, ko mēs piedzīvojām, nav vārdiem aprakstāmas. Protams, nevaru nepieminēt, ka, airējot šos daudzos kilometrus, mūs piemeklēja dažādas sajūtas - laime, prieks, smiekli, padošanās, kādam pat izmisums -, tomēr visi beigās  bija ļoti priecīgi un nekādā ziņā nenožēloja to, ka devās šajā piedzīvojumiem bagātajā laivu braucienā. Nevaru nepieminēt to, cik neaprakstāmi skaistus skatus redzējām - oranžās klintis, koku raibās lapas, uz kuru fona stalti slējās Turaidas pils. Pēc laivu brauciena visi devāmies uz kempingu, kur kopīgiem spēkiem izvārījām zupu uz ugunskura. Ar to šī diena, protams, nebija galā, naktī mums bija uzrīkota orientēšanās pa kempinga teritoriju. Šī bija ļoti interesanta orientēšanās, mēs to ļoti izbaudījām. Vakara noslēgumā visi kopīgi pie ugunskura dziedājām dziesmas un cepām desiņas. Tad devāmies gulēt.

11 A 5 11 A 2 11 A 3    

Otrā diena - 17. septembris. Pēc tik piesātinātas iepriekšējās dienas naktī ļoti labi gulējām. No rīta pamodāmies, sataisījāmies un devāmies brokastīs. Paēduši  atkal devāmies ceļā.

Atbraucām uz Līgatnes Padomju slepeno bunkuru. Līgatnes bunkurs atrodas 9 metrus zem zemes, un tajā PSRS laikā bija iekārtota patversme Latvijas komunistu varas elitei kodolkara gadījumā. Patversmē saglabājušies autentiski laikmeta eksponāti. Bunkurā  ļoti jaukas gides pavadībā aizceļojām laikā uz PSRS, apskatījām bunkura telpas, iepazināmies ar to izvietojumu un iekārtojumu un pat varējām pielaikot dažādu tā laika atribūtiku. Pēc bunkuru apmeklējuma atgriezāmies mūsdienās (iegriezāmies veikalā!), un tad pēc šīs adrenalīna un piedzīvojumu pilnās ekskursijas gandarīti devāmies mājās.

11 A 4 11 A 6

Lielu paldies  vēlamies teikt savai audzinātājai Dagnijai Vībānei, kura noorganizēja mums  šo burvīgo ekskursiju! Vēlamies teikt paldies arī skolotājai Sarmītei Stikānei par kopā būšanu un atbalsta sniegšanu!

11.a klases vārdā, Guna Bjalkovska