23
Dec
Grāmatas, arhitektūra, muzejs, teātris - kultūra, ko izzināt steidza 12.b un daļa 12.a klases
ivetao Īsā saite
12 1  

Gada izskaņā, izmantojot  “Latvijas skolas somas” atbalstu, devāmies uz Rīgu, iemetot aci starppieturā - Ogrē.

“Ekskursija bija ļoti izglītojoša un interesanta, jo mūsu apskates objektu punkti bija Ogres bibliotēka (kura, kā izrādās, ir 4. labākā pasaulē), Motormuzejs (kur uzzinājām, kā un kad radās pirmās mašīnas un motocikli) un Dailes Teātris (kur skatījāmies aizkustinošu un emocionālu teātra izrādi “Elpa”) . Kopumā ekskursija patika.” (Ralfs Valainis)

Ogres galvenā bibliotēka - īpaša vieta, kur organizēt svarīgas tikšanās un pasākumus, izbaudīt grāmatas, draugu loku vai rīkot sarakstīšanās ceremonijas. Viens no, mūsuprāt, svarīgākajiem Latvijas apskates objektiem, kurš atzīts par ceturto labāko bibliotēku pasaulē!

Katrai ēkai Ogrē ir sava vēsture - stāsts, ko izdzīvo katra pilsētas līdzgājēja sirds. Ziemassvētku lampiņu virtenes rotā gan pilsētu, gan arī priecē tūristu un pilsētas iedzīvotāju acis.

Egija Galdiņa atzīst, ka ekskursija bija patiešām izdevusies, bija ļoti patīkami apskatīt Ogri, kā arī dzirdēt par tās vēsturi.

Dana Atroščenkova dalās ar iespaidiem par redzēto: “Ekskursija bija interesanta. Ļoti patika Ogres bibliotēka, tā ir jauna un moderna. Bija vērts arī aiziet uz izrādi “Elpa”, tā mani pārsteidza, negaidīju, ka man patiks.”

Izglītošanās nolūkos apmeklējām arī motormuzeju, kurā iepazināmies ar interesantiem faktiem par dažādu modeļu izveidi, transportlīdzekļu attīstību un vēsturi.

“Man vislabāk no ekskursijas patika motormuzejs un teātris. Motormuzejā bija interesanti paklausīties par mašīnu vēsturi un attīstību. Bet par teātri es varu pateikt, ka bija smaga, nopietna izrāde, kas lika apdomāt dzīvi. Kopumā viss bija ļoti, ļoti forši.” (Daniela Klasmane) 

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Dailes teātri, lai izbaudītu izrādi “Elpa”, tā kā telpā vietas bija ierobežotas, bet biļetes bija iegādātas ar aizkavēšanos, tad valdīja gluži kā entropija, mūsu kopienā, - kolektīvs izkliedēts pa visu zāli, mēs varējām vēl jo vairāk izbaudīt izrādi, jo nevarējām sarunāties savā starpā, bet smejoties, dažviet pat, iespējams, raudot, analizējot, ļaujot aktieriem un paustajam stāstam radīt mūsu garīgās kultūras pieredzi.

Jetes Dzenes viedoklis, kam noteikti piekritīs katrs apmeklētājs: “Skatoties izrādi “Elpa” bieži vien tiešām aizrāvās elpa. Tā bija humoristiska un izklaidējoša, taču parādīja arī dzīves skarbo realitāti. Tās saturs, manuprāt, bija lielisks un aktuāls, kā arī, protams, aktieru sniegums bija nepārspējams. Interesanti, ka tik ļoti ar notikumiem, emocijām un pārdzīvojumiem pilnu izrādi var uzburt arī tikai divu cilvēku teatrālais sniegums.”

Diāna Mierture: “Šajā ekskursijā redzējām visu - fenomenālo Ogres Centrālo bibliotēku, ar interesantiem vēsturiskiem notikumiem piepildīto Ogres pilsētu, jaudīgo Motormuzeju un minimālisma stilā ieturēto, bet dziļdomīgo Dailes teātra izrādi “Elpa". Man patika visi apskates objekti, taču īpaši vēlos atzīmēt redzēto izrādi - tā ir un būs aktuāla jauniešiem. “Elpa" atklāj to, ka mūsdienās ir daudz problēmu. Tās, protams, ir bijušas vienmēr, taču pasaule mainās, un mainās arī uzskati un domāšana. Jaunie cilvēki vairs nezina - vai tādā pasaulē var laist bērnu? Ja bērns nevarēs atrisināt šis globālās problēmas, ja nebūs ģēnijs, vai ir jēga? Vai mēs esam pietiekami labi cilvēki, lai radītu jaunu dzīvībiņu?” 

12 2 12 3 12 4 12 5 12 6 12 7

Citas divpadsmito refleksijas par ekskursiju: 

Solveiga Lavrane: “Ekskursija bija ļoti izdevusies, mēs ne tikai bijām ekskursijā pa skaisto, apsnigušo Ogri un tās iespaidīgo bibliotēku, bet arī devāmies uz interesanto Motormuzeju Rīgā. Man šajā ekskursijā visvairāk patika Dailes teātra izrāde “Elpa”, jo tajā atklājās bargā dzīves realitāte.”

Roberts Ābols: “Mani apmierināja ekskursija, ļoti patika teātris un motormuzejs, kas šķita ļoti interesants. Aukstajā laikā varēju izbaudīt un ar interesi apskatīt galamērķus."

Raivis Tūmiņš: “Man ļoti patika ekskursija, iespaidīga likās Ogres bibliotēka, kā arī pati pilsēta - bija ļoti skaisti. Pirmo reizi vēroju izrādi, kurā spēlēja tikai divi aktieri, arī tas man patika un likās interesanti."

Nikita Lavigins: “Man patika šī ekskursija. Diena bija piepildīta ar interesantiem notikumiem, ko sekmēja ideāls laika izplānojums.”

viedokļus un iespaidus apkopoja  Artūrs Bārbals, 12.b klase