22
Dec
Ar interesi par latviešu jaunāko kino - 10.b izmanto Skolas somas piedāvājumu
ivetao Īsā saite
10 B   2021. gada 21. decembrī mēs, 10.B klase, skatījāmies divas latviešu filmas - "Bedre" un "Tizlenes". Divas ļoti atšķirīgas filmas, sākot no personāžiem līdz pat filmas izteiktajai domai. Kā pirmo filmu mēs izvēlējāmies režisores Daces Pūces psiholoģisko drāmu "Bedre".

"Bedre" ir ļoti emocionāla un nopietna filma par pusaudžu dzīves realitāti, ko neredz vai izliekas neredzam pieaugušie apkārt. Tā ir par zēnu vārdā Markuss, kuram ir jāpielāgojas jaunajai dzīvei lauku ciematā pie omes Solveigas, jo saviem vecākiem viņš nav vajadzīgs. Savas neparastās rīcības dēļ saistībā ar kaimiņu meiteni Emīliju daudzi sāk no viņa izvairīties, uzskatot viņu par psihiski nestabilu un pat bīstamu, bet zēns, meklējot domubiedru, cieši sadraudzējas ar dīvaino Jūrnieku. Skatoties šo filmu, mēs lielākoties izjutām tādas pašas emocijas, kādas izjuta Markuss, - dusmas, bēdas un retākos gadījumos prieku. Noskatoties filmu, mēs izlēmām paņemt nelielu pārtraukumu,lai dalītos iespaidos un pārrunātu filmā atklātās sarežģītās sociālās problēmas, kas skar tik daudzus bērnus mums apkārt, un  tikai tad mēs sākām skatīties otru filmu - režisores Martas Elīnas Martinsones filmu "Tizlenes". Mēs secinajām, ka filma "Bedre" ir ļoti emocionāla, tajā tiek parādītas dažādas šodienas dzīves problēmas, kuras cilvēki piedzīvo ikdienā un par kurām baidās runāt. Filmas sižets bija tāds kā amerikāņu kalniņi- gan uz augšu, gan uz leju. Vairākus klasesbiedrus filma ļoti ieinteresēja, likās interesanti saskatīt to, cik filmas varoņi ir reālistiski, un to, kā katrs rīkojās vai nerīkojās savu problēmu risināšanā, pēc tam to visu pārrunāt un dzirdēt savu vienaudžu izjūtas. Mēs noteikti ieteiktu šo filmu noskatīties gan saviem skolasbiedriem, gan skolotājiem!

"Tizlenes" ir stāsts par trim 9. klases skolniecēm un labākajām draudzenēm - Sarmīti, Svetu un Katrīnu-, kas nolemj likt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm. Tā tik tiešām ir ļoti piemērota pusaudžiem, lai spētu paskatīties uz sevi no malas. Filmā tika atspoguļota pusaudžu iemīlēšanās, pārvērtības izskatā un domāšanā. Ar klasi kopā izjutām filmas humoru un vēlmi būt pusaudžiem 2000s gados.

 Šī filma sniedz mums visiem jau zināmu mācību- neizliecies par to, kas tu neesi! Kaut arī tā bija diezgan stereotipiska filma par pusaudžiem un viņu skolas gaitām, taču tik un tā tā spēja sasmīdināt un uzlabot garastāvokli, tādēļ mēs beidzām mūsu filmu pasākumu labā noskaņojumā un ar secinājumu, ka pēdējā 1. semestra mācību diena bija vērtīgi pavadīta, jo mēs visa klase bijām kopā, līdzdzīvojām filmu varoņu emocijām un pēc tam tajās dalījāmies, uzklausot katra viedokli.

Linda Kļavinska un Sintija Skruzmane, 10.B