27
Okt
8.b klases rudens ekskursija uz Rīgu
ivetao Īsā saite
8B 1  

Šis rudens sākās ar jaunām cerībām un kopā būšanas prieku. Un, protams, ar domu par ekskursiju. Radās daudz jautājumu: kad? uz kurieni? ar kādu mērķi? ko darīsim, redzēsim, izbaudīsim?

Atbildēt uz šiem jautājumiem audzinātāja uzticēja 8.b klases skolēniem. Katra grupa izstrādāja kādu maršrutu, bet balsošanas rezultātā izvēlējāmies vienu. 

Un tā – 22. septembrī devāmies ekskursijā uz Rīgu. Pirmais ekskursijas mērķis bija Nacionālais mākslas muzejs, kurā aplūkojām dažādu laikmetu latviešu mākslinieku gleznas un mākslas darbus.

Šim apmeklējumam bijām gatavojušies jau iepriekš – klases stundā runājām par Latvijas Kultūras kanonu, noskaidrojām, kuri mākslas darbi tajā iekļauti. Bija interesanti pēc tam šos darbus ieraudzīt muzejā. Skolotāja mums arī bija iedevusi darba lapas ar jautājumiem, uz kuriem jāatbild muzeja apmeklējuma laikā. Bija iespēja arī redzēt Rīgu zelta rudens rotā no muzeja jumta terases. Šķiet, skaistumā tā pārspēja visas redzētās gleznas.

Mūsu ekskursijas otrais mērķis bija kinoteātris “Splendid Palace”. Pirms filmas skatīšanās mums bija ekskursija pa kinoteātri gida pavadībā. Uzzinājām, ka šis ir senākais kinoteātris ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, apbrīnojām greznās zāles. Vēlāk noskatījāmies filmu “Tizlenes”. Tā ir viena no jaunākajām latviešu filmām. Par filmas saturu klasesbiedru domas dalījās, tomēr apbrīnas vērts bija fakts, ka viena no greznajām kinozālēm uz filmas laiku bija tikai mums – 8.b klasei. Jutāmies īpaši.

8B 2 8B 3 8B 4

Ekskursija noslēdzās ar aizraujošiem piedzivojumiem Drifta hallē. Tā bija pamatīga adrenalīna deva visiem, nav ko liegties, arī pa kādam zilumam. Daži aizrāvās tik ļoti, ka gribēja braukt vēl un vēl. Šis ir piedzīvojums asu izjūtu cienītājiem.

Esam priecīgi, ka mums izdevās noorganizēt un īstenot ekskursiju. Paldies Latvijas Skolas somai!

Samanta Kuročkina, 8.b klase